top of page

2645 Kitap

  • Basılı Yayımcılık

2645 Kitap’tan Merhaba…

2016 Yılında kurulan ve ana mecrası müzik yapım olan 2645 Records ve 2645 İstanbul Reklam Ajansı, şimdi de 2645 Kitap ile kitap, dergi ve masaüstü yayıncılık konularında faaliyete başladı.

 

Ülkemizde son yıllarda farklı türlerde yeni eserlerin genç okuyucuyu birer kitap okuru ve tüketicisi haline getirdiği gerçeğinden yola çıkan şirketimiz, Gazeteci- Yazar Abdullah Özdoğan ve müzisyen kimliği kadar yazar kimliğiyle de geniş çevreler tarafından tanınan Volkan Sönmez ortaklığında, bir anonim şirket tüzel kişiliğinde ve 2645 Yayıncılık ve Ticaret A.Ş. adı altında kuruluşunu tamamladı.

 

Şirketimizin Genel Müdürü olarak, tüm içerik ve idari yönetiminden sorumlu 18 yılını D&R'da geçiren,sektöre yadsınamaz katkılar sağlayan ve  en son  D&R’daSatınalma Yöneticisi olarak  görev yapan Atilla Tutumlu dahil oldu. 
 

Çok yakında raflarda göreceğiniz markamızın adı ise: 2645 KİTAP.

 

Yayın planlamamızda, Eylül ve Ekim aylarda raflarda görmeyi planladığımız ilk kitabımız, son yılların müzik alanında en büyük çıkışını yakalayan, ilk klibi şu anda YouTube’da 256 Milyonu aşan, toplamda 4 şarkısıyla 500 milyon izleynmeyi yakalayan Çağatay Akman imzasını taşıyor. Çağatay, milyona yaklaşan instagram takipçisiyle aslında tam bir sosyal medya fenomeni.

 

İkinci sırada, rol aldığı iki sinema filmiyle 700 bin kişilik bir sinema izleyicisine ulaşan Halil Söyletmez’in kitabı var. Halil, instagramda 1.8 milyon kişi tarafından takip ediliyor ve YouTube kanalında her videosu milyon barajını aşıyor.

 

2645 Kitap’ın 3. Ürünü olarak yayınlanacak kitabımızda, Kral Grubu’nun Genel Yayın Koordinatörü, efsane radyocu Gezegen Mehmet (Mehmet Akbay) imzası olacak. Bir nesil Gezegen Mehmet’i dinleyerek büyüdü, şimdi onun nasıl Gezegen Mehmet olduğunu, başarılarını, mutluluklarını ve hayal kırıklıklarını  kendi kaleminden okuyacak.

 

Şimdilik sizi bilgilendirebileceğimiz 4. Kitabımız ise, yakın tarihin kara kutularından Oral Çelik imzasını taşıyor. Özellikle bu kitapta Papa – Ağca ilişkisinin doğruları ve yanlışları son derece açık bir şekilde ilk defa kaleme alınıyor.

www.2645kitap.com

bottom of page