Başlıksız-1-Kurtarıldı.png
TÜRK HALK MÜZİĞİNE GÖNÜL VERENLER, TÜRKÜ SEVDALILARI!
 
2645 Records ve İyi Müzik, Türkiye'de Türkülerin Yaşamasına ve Yeni  Ü Yeteneklere Alan Yaratmak İçin Bir Yarışma Başlatıyor.
Tamamen telifli anonim şarkıların katılacağı bu yarışmayla, bir yandan gizli kalmış yetenekler açığa çıkarken, profesyonellere de yeni ufuklar açacak bu girişim, aslında bir yarışmanın ötesinde, üretim dünyamıza renk katmaya ve yeni formları dinleyiciyle buluşturma amacını taşıyor.
KATILIM ŞARTLARI:
 
1 Yarışmaya herkes katılabilir.
2 Yarışmaya sadece aşağıda listesi verilen şarkıların alt yapılarına okunan veya bu şarkı listesinde olup da yeniden yapılan şarkılar katılabilir.
3 Bunun sebebi, yarışmanın dijital platformlarda yapılacak olmasıdır. Bu eserlerin telif veya temsilleri ya anonim, ya da 2645 Records ve dağıtımını yaptığı şirketlerdedir.
4 Yarışmaya kabul edilmek için bu çalışmaların yeni yapılmış olması gerekmemektedir.
5 Yarışmaya katılan her yarışmacı, yolladığı eserlerle ilgili okumanın/seslendirmenin  kendisine ait olduğunun garantisini veren ve yayınlanmasında bir mahsur olmadığını bildiren bir muvafakatname imzalamak zorundadır.
6 Yarışmaya katılan tüm eserler, 2645 Records ve İyi Müzik tarafından dijital ortamlarda yayınlanabilir. Yarışmacı eseri göndermekle bunu baştan kabul etmiş sayılır.
7 Eserler, wav formatında olmalı ve  info@2645istanbul.com adresine gönderilmelidir.
8 Yarışmaya katılan eserler dijital platform verileri (download/ streaming) ve YouTube İzlenme + Yorum + Beğeni rakamlarıyla derecelendirilecektir. Bu veriler ulaşılabilir olduğundan tam bir şeffaflık sözkonusudur.
DEĞERLENDİRME ŞARTLARI:
 
- Yarışma için yollanan materyaller 2645 Records veya onun belirleyeceği bir YouTube Kanalında yayınlanacaktır.
- Yarışmaya eser kabulü 1 Temmuz 2020 Tarihinde başlayacak ve 31 Temmuz 2020 Tarihinde sona erecektir. 01 Ağustos'da yarışmaya kabul edilen eserler ilan edilecek ve yarışmacılardan muvafakat belgelerinin asıllarının 07 Ağustos 2020 tarihine kadar 2645 Records'a ulaştırılması istenecektir. 
- Yarışmaya katılacak eserler 01 Temmuz 2020 tarihinde digital compilation olarak yayınlanacak ve videoları aynı gün 2645 Records veya İYİ Müzik Youtube hesabında oylamaya açılacaktır.
- 15 Ağustos - 15 Eylül arasında bir ay oylama devam edecek ve 17 Eylül 2020 tarihinde yarışmanın sonuçları 2645istanbul.com adresinde ve 2645 Records sosyal medya hesaplarında açıklanacaktır.
 
ÖDÜLLER:
 
BİRİNCİ: Birinciye, ona birincilik getiren Türkü yeniden yapılacak, klip ve promosyon masrafları 2645 Records ve İYİ Müzik Tarafından karşılanacaktır.
 
İKİNCİ: 2.000 TL + 2645 Shop'tan 500 TL değerinde Vinyl
ÜÇÜNCÜ: 1.500 TL + 2645 Shop'tan 300 TL değerinde Vinyl.
NOT: 2645 Records ve İYİ Müzik, yarışmaya katılan tüm eserlerden istediklerini bir veya birden fazla digital compilation (karma albüm) olarak yayınlama hakkına sahiptir.
ŞARKILARIN ALT YAPILARINA ŞU LİNKTEN ULAŞABİLİR VE İNDİREREK ÜZERİNE OKUYUP BİZE GÖNDEREBİLİRSİNİZ:
FOLK MUSİC SAİT.jpg
  • SoundCloud - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle